A lime leginkább a trópusi és mediterrán területeken található meg.
A zöld citrom trópusi és szubtrópusi éghajlaton, feltehetően Délkelet-Ázsiában őshonos fák termése, amely arab kereskedőknek köszönhetően jelent meg először a Közel-Keleten, majd Egyiptomban, Észak-Afrikában. Később, a középkorban – a mór közvetítésnek köszönhetően – már Dél-Spanyolországban is megjelent, majd szinte egész Dél-Európában ismertté vált.
Története összefonódott a citroméval, 1493-ban Kolumbusz második útján jutott az Újvilágba, ahol a Karib-térségben hamar el is terjedt, mivel az itteni éghajlat kedvezett a gyümölcs termesztésének.
Magyarországon csak keveset használjuk, de kellemes íze és egészségre gyakorolt pozitív hatása miatt egyre többek körében örvend népszerűségnek. Magyarul savanyúcitromnak és trópusi citromnak is nevezik. A citromhoz hasonlóan a zöldcitrom is nagymértékben tartalmaz C-vitamint, de található benne B1- és B2-vitamint, foszfor, vas, kalcium és kálium is. Nagyon jó hatással van az emésztésre, enyhíti a székrekedést, C-vitamin-tartalmának köszönhetően pedig erősíti immunrendszerünket. Sokan használják lázcsillapításra, valamint fertőtlenítésre is. Frissítő, élénkítő hatásának köszönhetően javítja a légzési rendellenességeket, enyhíti a gyomorfekély tüneteit, valamint káliumtartalmának köszönhetően csökkenti a húgyúti megbetegedések kialakulását. Emellett jótékonyan hat az érelmeszesedésre, csökkenti a cukorbetegség, illetve a szívbetegségek kialakulásának kockázatát.
Antioxidáns hatású, melynek hatására csökkenti a rákos megbetegedések kialakulásának kockázatát.
Olaja nagyon jó hatással van a bőrre, fényessé és selymessé teszi, valamint védi az esetleges kiszáradástól. Kiválóan alkalmazható ínybetegségek kezelésére is, sebek gyógyítására, valamint zúzódások, kiütések kezelésére is.